WYPOŻYCZALNIA KONCENTRATORÓW TLENU • TLENOWYCH • WROCŁAW


KONCENTRATOR TLENU

WYPOŻYCZENIE: 120 ZŁ / KAUCJA 150 ZŁ


DOSTAWA: 40 ZŁ

ZA KAŻDE KOLEJNE PIĘTRO POWYŻEJ 1 PIĘTRA: 5 ZŁ


Koncentrator tlenu wynajem wypożyczalnia Dimed Wrocław

W naszym wrocławskim sklepie medycznym i wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego DIMED mogą państwo zakupić lub wypożyczyć koncentratory tlenowe.

Są to urządzenie medyczne wygodne, wydajne i niezawodne. Dostarczają one do organizmu człowieka tlen.

Za pomocą działania różnych filtrów i urządzeń otrzymujemy gaz o wysokim stężeniu tlenu, który może działać w zamkniętych pomieszczeniach.

Są one sprzętem medycznym stacjonarnym - na kółkach.

Mamy w ofercie koncentratory tlenu firm:

  • DEVILBISS
  • OXY LIFE
  • OXYMAT 3
  • ORAZ INNE

Koncentrator tlenowy musi być używany z godnie z nieskomplikowaną instrukcją obsługi i musi być stosowany zgodnie z receptą wypisaną przez lekarza.

Najczęściej lekarze zalecają zakres przepływu tlenu 2,5 - 3 l/min. Jest to regulowane  pokrętłem przepływomierza.

Koncentracja tlenu powinna być w granicach 93 +/- 3%.

Koncentratory tlenu - czym są?

Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne służące do prowadzenia tlenoterapii u osób z chorobami układu oddechowego. Urządzenie działa poprzez ekstrakcję azotu z powietrza w pomieszczeniu i koncentruje pozostały tlen do wykorzystania w leczeniu osób z hipoksemią, czyli niskim poziomem tlenu we krwi. Koncentratory tlenu są używane w różnych miejscach, w tym w szpitalach, domach opieki i w domu w ramach opieki długoterminowej. Podstawową zaletą stosowania koncentratora tlenu jest to, że eliminuje on potrzebę przechowywania i transportowania dużych zbiorników sprężonego gazu tlenowego, które mogą być niebezpieczne ze względu na ich łatwopalność i toksyczność. Dodatkowo koncentratory tlenu zapewniają bezpieczną metodę dostarczania stałego dopływu czystego tlenu na żądanie bez przerwy. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania, koncentratory tlenu wymagają regularnej konserwacji i wymiany filtrów. Może to obejmować wymianę kompresora, odpornego na korozję kanistra i innych elementów. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy wszystkie części urządzenia działają prawidłowo, aby zapewnić bezpieczną i skuteczną terapię dla pacjenta. Używanie koncentratora tlenu może poprawić jakość życia pacjentów z chorobami układu oddechowego, umożliwiając im pozostanie w domu, a nie spędzanie długich okresów w szpitalu lub domu opieki. Dodatkowo eliminuje on potrzebę stosowania nieporęcznych zbiorników ze sprężonym tlenem, co ułatwia jego transport i użytkowanie.