WYPOŻYCZALNIA MATERACY PRZECIWODLEŻYNOWYCH • WROCŁAW


MATERAC GOFROWY W POKROWCU NIEPRZEMAKALNYM I ODDYCHAJĄCYM: 45 ZŁ MIEŚ.


MATERAC BĄBELKOWY: 40 ZŁ MIEŚ.

NOWA PŁYTA DO MATERACA BĄBELKOWEGO: 120 ZŁ


MATERAC RUROWY 50 ZŁ MIEŚ.W naszym sklepie można zakupić i wypożyczyć materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe pompowane za pomocą kompresora z możliwością płynnej regulacji ciśnienia.

Stosuje je bezpośrednio na typowy materac / podkład. Materac przykrywa się bezpośrednio prześcieradłem.

Dzięki naprzemiennej pracy kompresora ciało pacjenta styka się z podłożem w sposób ciągły nie dłuższym niż przez kilka minut. Ciśnienie w materacu dostosowuje się do wagi ciała  pacjenta poprzez regulację na kompresorze.

Mamy w ofercie różne materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe:

  • Materace przeciwodleżynowe bąbelkowe zalecane dla pacjentów obłożnie chorych w celu zapobieganiu odleżynom oraz leczeniu
    już istniejącym.
  • Materace przeciwodleżynowe rurowe zaleca się dla pacjentów leżących w celu leczenia odleżyn już istniejących.
  • Materace przeciwodleżynowe wykonane z gąbki poliuretanowej odpowiednio
    ponacinanej / w tzw. gofry.

Chronią one powstawaniu odleżyn u chorych, którzy są jeszcze osobami chodzącymi lub podlegającymi dalszej dłuższej rehabilitacji.

Materac przeciwodleżynowy to specjalny rodzaj materaca, który jest przeznaczony dla pacjentów, którzy z powodu choroby lub urazu muszą leżeć w łóżku przez długi czas. Takie osoby są narażone na powstawanie odleżyn, które są bolesne i trudne do wyleczenia. Materac przeciwodleżynowy ma za zadanie zminimalizować ryzyko powstania odleżyn poprzez równomierne rozłożenie ciężaru ciała. W ten sposób ułatwia krążenie krwi i zapobiega uciskowi na określone partie ciała, co skutkuje zmniejszeniem ryzyka powstania odleżyn. Dzięki temu pacjenci mogą leżeć wygodnie i bezpiecznie przez długi czas, nie obawiając się wystąpienia bólu czy innych dolegliwości.

Dlaczego warto wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny?

Wynajem sprzętu rehabilitacyjnego lub ortopedycznego ma wiele zalet i korzyści w porównaniu do zakupu na własność. Przede wszystkim, wynajem może być bardziej opłacalny, ponieważ po uwzględnieniu kosztów utrzymania i ewentualnych napraw, okazuje się często tańszy w dłuższej perspektywie czasowej. Ponadto, wynajem zapewnia dostęp do najnowszych modeli i funkcji urządzeń, dzięki czemu można korzystać z najlepszych osiągnięć technologicznych bez ponoszenia wysokich kosztów inwestycji. Wynajem jest elastyczny i wygodny, ponieważ można wynająć sprzęt na dowolny okres, dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Ostatecznie, wynajęcie sprzętu rehabilitacyjnego umożliwia korzystanie z urządzeń w dobrym stanie technicznym, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.